Районний семінар-практикум педагогів-організаторів

18 жовтня 2017 року на базі Листвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, опорної школи з питання виховання національної свідомості на народних традиціях, був проведений районний семінар-практикум для педагогів-організаторів на тему: «Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянської свідомості підростаючого покоління засобами патріотичного виховання». Хочеться відмітити, що семінар пройшов на високому методичному рівні. Кожен захід продуманий, оригінальний, а головне -побудований на краєзнавчому матеріалі. Тепла зустріч дирекцією навчального закладу учасників семінару та тренінгове заняття, проведене психологом школи Радкевич Н.Л. з педагогами-організаторами району з питання «Формування навичок ефективної взаємодії», налаштувала всіх гостей школи на творчу співпрацю.

Досвідом роботи щодо формування національно-патріотичної свідомості школярів через систему виховної роботи Листвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів поділилася з колегами молодий, але творчо працюючий педагог-організатор Гуненко В.А.

Варто зазначити, що уже більше двох десятиліть у Листвинській школі активно діє дитячо-юнацьке  об’єднання «Паланка». Учні об’єднані в гурти, братства, які носять імена відомих українців. На чолі братств стоять кошові отамани, а керує «Паланкою» гетьман.

Як проходить прийняття в братство та посвята в козаки, педагоги-організатори району побачили на урочистій загальношкільній лінійці. Внесення хорунжими Прапора України, прапорів «Паланки», братств та гуртів, самостійне виконання учнями Гімну України та школи, складання дітьми присяги надовго залишаться в пам’яті гостей.

Велику роль у вихованні патріотичних почуттів учнівської молоді відіграє краєзнавчий музей та етнографічний відділ, які створені в Листвинській школі педагогами-ентузіастами, істинними патріотами свого краю. Власним прикладом ці вчителі вчать учнів любити свою батьківщину, землю, де вони народилися і живуть. І слухаючи екскурсоводів, захоплюєшся гордістю дітей за с. Листвин, цей маленький куточок нашої України.

Не менш вразила присутніх і виставка дитячих робіт, де кожен виріб говорить про велику дитячу любов до своєї держави.

Кульмінацією районного семінару педагогів-організаторів був виступ фольклорного автентичного гурту «Полісяночка». Керівник Мех. С.В. разом з дітьми, дослідивши звичаї та обряди жителів села, відтворила вечорниці, на яких звучали і пісні, і танці, і дотепні жарти предків.

Творчо працюючі учасники районного семінару педагогів-організаторів взяли для своєї подальшої роботи з дитячо-юнацькими об’єднаннями багато цікавих ідей та корисних порад.

 

 

Методист районного ІМЦ                                                          Бортник А.В.

Все новости